تاکید امام جمعه تبریز بر راه اندازی مرکز فعالیت‌های نرم و فرهنگی در تبریز
تصویر خبر
نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: راه اندازی مرکز فعالیت‌های نرم و فرهنگی در شمال غرب و در تبریز و ایجاد مرکز شتاب ده فرهنگی و قرآنی در تبریز مانند مرکز شفق در تهران از انتطاراتی است که از سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهور به تبریز داریم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود:خوشحالیم که امروز با اینکه برنامه‌ها خیلی فشرده بود، اما دانشگاه‌های استان و پیشرفت‌های علمی و فناوری استان را از نزدیک ملاحظه کردید.

او ادامه داد: یکی از امتیازات دانشگاه‌های ما و علت اصلی پیشرفت‌های علمی و فناوری در شرکت‌های دانش بنیان، وجود آقای استاندار است که، چون خودشان از جنس دانشگاه هستند، مشکلات این حوزه را از نزدیک لمس کرده و می‌دانند و اشرافیت کاملی بر موضوع دارند که این برای دانشگاه‌های استان یک امتیاز است.

او با بیان اینکه دوستان در پارک علم و فناوری خیلی تلاش می‌کنند افزود: باید حمایت ویژه‌ای از این عزیزان انجام شود تا بتوانند برنامه‌هایی را که در نظر دارند، به نحواحسن انجام دهند.

نماینده، ولی فقیه در استان تاکید کرد: ما جوانان خوبی در حد نخبه داریم و باید از این نخبگان حمایت ویژه‌ای شود. در بازدیدی که از پارک علم و فناوری استان داشتم، یکی از جوانانی که روکش تولید کرده بود، گفت که برای فروش محصول خود به ناچار مارک ترکیه می‌چسبانند که این واقعا جای تاسف دارد.

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه نباید تسهیلات و امکانات تنها به مرکز استان اختصاص داده شود گفت: در بعضی از شهر‌ها مانند مرند و میانه که فرمانداری ویژه دارند، فعالیت‌های علمی خوبی انجام می‌شود که نیازمند توجه هستند.

او با تاکید بر ایجاد پاتوق فرهنگی برای جوانان حزب‌اللهی و نخبه انقلابی در حوزه اقتصاد، فرهنگ و فناوری‌های نرم، متذکر شد: رویداد‌های مسجد محور باید مورد توجه قرار گیرد و همانند مسجد امام صادق (ع) تهران، در تبریز نیز باید شرکت‌های دانش بنیان فعالیت‌های خود را با محوریت مسجد انجام دهند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 


چهارشنبه 1399/7/9 - 35 : 19

پرتال استان ها

 

آخرین اخبار