با حضور مسئول گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر / جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان هرسین برگزار شد+تصویر
1396/3/20
با حضور مسئول گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر / جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان هرسین برگزار شد+تصویر
حجت الاسلام تقوی : نماز جمعه وابسته به هیچ حزب و گروه و طایفه ای نیست و متعلق به ولایت است

حجت الاسلام باقری امام جمعه شهرستان هرسین در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم به مهمانان حاضر در جلسه و تشکر از حضور حجت الاسلام تقوی مسئول گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور به بیان توضیحاتی در خصوص وضعیت نماز جمعه در هرسین پرداخت و اظهار داشت: نماز جمعه پس از گذشت نزدیک به 40سال از پیروزی انقلاب هنوز هم تأثیرگذار است و در هرسین هم به تبع کشور نماز جمعه از رونق و حضور مردمی خوبی برخوردار است.

ایشان افزود: به طور میانگین بالای 2هزار نفر در نماز جمعه هرسین شرکت می کنند و علی رغم اینکه متأسفانه هیچگونه تبلیغاتی در این خصوص نداریم اما وضعیت ما نسبت به شهرستان های دیگر و مرکز استان خوب است و نماز جمعه پویایی داریم.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: نماز جمعه واسطه خوبی بین حاکمیت و مردم است و در واقع انتظارات مردم را به گوش حاکمیت می رساتند و بلعکس و نماز جمعه هرسین هم یک مرکز اتحاد و انسجام و بین تمام گروه های سیاسی و سلیقه ها و این اثر گذاری نتیجه زحمات اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان است.

در ادامه حجت الاسلام تقوی مسئول گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: در قرآن کریم یکی از خصوصیت های انسان های صالح را اینگونه بیان می کند که وقتی تمکن و فضایی را بدست می آوردند در رأس همه برنامه های آنها اقامه نماز بود

. وی افزود: نماز جمعه نماز جمع است و باید سعی کنیم که از همه سلایق و گرایش ها شرکت کنند چرا که نماز جمعه وابسته به هیچ حزب و گروه و طایفه ای نیست و متعلق به ولایت است همچنانکه رهبر معظم انقلاب همه را زیر چتر خود قرار می دهند.

روز جمعه روز نشان دادن وحدت و یکپارچگی و. انتخاب است نماز جمعه بخشی از وظایف رهبری را انجام می دهد و به همین خاطر باید توجه داشته باشیم که محور امام جمعه است.

در این جلسه از همکاری امامان جمعه موقت شهرستان حجت الاسلام عباس جعفری - حجت الاسلام سید عبدالله قدمی و آقای محمد کرم شیخی شهردار هرسین با نماز جمعه تقدیر بعمل آمد